Ornament kwiatu

Ornament kwiatu

Działka o powierzchni 1415 mkw znajduje się w województwie łódzkim. Powierzchnia działki pochylona jest o płaskim ukształtowaniu. Budynek mieszkalny jednorodzinny, o nowoczesnej, wyjątkowej architekturze.

Ogólna charaketerystyka działki

Działka o powierzchni 1415 mkw znajduje się w województwie łódzkim. Powierzchnia działki pochylona jest o płaskim ukształtowaniu. Budynek mieszkalny jednorodzinny, o nowoczesnej, wyjątkowej architekturze. Budynek posiada częściowo elewację w kolorze jasnoszarym, częściowo wykończony jest drewnem oraz posiada jeden element w kolorze wina. Cały budynek przykuwa uwagę swoją wyjątkowością i równocześnie elegancją.

Założenia projektowe

Zaprojektowano nawierzchnię w stylu organicznym. Kształt łuków wytyczono na podstawie analizy ruchu pieszego i kołowego. Nawiązuje do kierunku ruchu poruszania się pieszo i samochodem użytkowników. Po stronie południowej budynku wytyczono nawierzchnię dla postoju samochodu. Założeniem projektowym było wygospodarowanie jak największej ilości powierzchni dla nasadzeń roślinnych. Wyznaczono cztery takie miejsca. Dwa przy zachodniej części elewacji. Rośliny po posadzeniu tworzą przyjemny dla oka kontrast – zieleni na białym tle. Kolejne miejsce przeznaczone pod nasadzenia zlokalizowane jest w sąsiedztwie tarasu. W tym miejscu rośliny mają funkcję ozdobną dla tarasowej części domu. Ostatnie miejsce zlokalizowane jest od strony wschodniej. Rośliny wzbogacają bliski widok za oknem. Kostkę brukową wykorzystano również pod miejsce przeznaczone dla altany i na ścieżce do niej prowadzącej. Do altany prowadzą również dwie ścieżki w formie łuku wyłożone płytami betonowymi. Odległości między płytami została tak zaprojektowana, aby mogła między nim swobodnie rosnąć trawa.

Wymagania inwestora

  • Projekt w stylu organicznym,
  • Funkcjonalności nawierzchni – miejsce na postój pojazdów,
  • Wyznaczenie miejsc dla nasadzeń roślin,
  • Wykorzystanie ornamentu kwiatu w nawierzchni.

Rzut z góry

Ornament kwiatu - rzut z góry

Ornament kwiatu - rzut z góry 2

Wizualizacje

Ornament kwiatu - wizualizacja 1

Ornament kwiatu - wizualizacja 2

Go to top