Dalików - nowoczesna aranżacja

Dalików - nowoczesna aranżacja

Działka położona w miejscowości Dalików. Działka charakteryzuje płaskim ukształtowaniem terenu. Projektowana powierzchnia zajmuje 320 mkw. Projekt wykonano w nowoczesnym stylu architektonicznym. Głównym materiałem jest kwadratowa płyta z  antracytowego betonu architektonicznego.

Ogólna charaketerystyka działki

Działka położona w miejscowości Dalików. Działka charakteryzuje płaskim ukształtowaniem terenu. Projektowana powierzchnia zajmuje 320 mkw.

Założenia projektowe

Projekt wykonany w stylu nowoczesnym. Kształty dominujące to prostokąt i kwadrat. Kolorystyka wynika z kolorystki elewacji.
W projekcie połączono odcienie ciemnej i jasnej szarości. Przeznaczono znaczną ilość miejsca na roślinność. Charakterystyczne dla obszaru jest odsunięcie, za pomocą roślinności, nawierzchni od domu. Projekt bardzo jednorodny i elegancki. Płyty kwadratowe o wymiarach 0,80 m na 0,80 m odsunięto od siebie o 5 cm. W miejsce odsunięcia zastosowano ciemnoszary żwir. Płyty niejako „zatopione” są w żwirze – kamieniu ogrodowym. Podjazd do garażu, znajdującego się w głębi podwórka, został wykonany z tego samego materiału co cała nawierzchnia – płyt betonowych i żwiru. Na taras wchodzi się po dwóch schodkach. Taka różnica wysokości między tarasem,a nawierzchnią wniknęła z umiejscowienia drzwi tarasowych wysoko ponad gruntem. Taras zakończony jest od strony południowej dwoma donicami. Niższą – wysokość na równi z wysokością tarasu oraz wyższą – wystającą o 50 cm ponad taras. Prostota i elegancja zastosowana w projekcie daje gwarancję ponad czasowości nawierzchni. 

Wymagania inwestora

  • elegancja i ponadczasowy styl nawierzchni
  • funkcjonalność
  • prostota formy
  • zaprojektowanie wejść na taras
  • projekt donic tarasowych

Rzut z góry

Dalików - nowoczesna aranżacja - rzut z góry

Dalików - nowoczesna aranżacja - rzut z góry 2

Wizualizacje

Dalików - nowoczesna aranżacja - wizualizacja 1

Go to top